ČLP/GR/15269

Aron byl největší ze štěňat. Proto jsme mu přezdívali Bucifálek a i když je to podle rodokmenu Aron,  současní majitelé mu  říkají „Coudy“. Coudy má za sebou už první velký úspěch. Na mezinárodní výstavě psů v Brně 3.2. 2012 získal ocenění „výborný“. V květnu 2013 složil zkoušky OVVR (ověření vrozených vlastností retrieverů).

 

Vyjádření majitelů k povaze a exteriéru

Coudyho (Arona) povaha je skvělá, je velmi přátelský k dětem i dospělým, někdy až moc, taktéž ke psům. Pokud však na něj zaútočí pes, nenechá si to líbit a umí se bránit. Velmi rád běhá, je velice aktivní (mnohdy jak neřízená střela), je náruživý stopař a lovec, prošmejdí každé křoví, myslím, že ho baví i lovecký výcvik, máme již natrénované zkoušky OVVR, zkoušeli jsme už i vlečku a napoprvé to zvládl jako zkušený stopař.

Coudy se mazlí jen ráno, spíš jak mazlení má rád bojové hry, honičky a přetahovanou s našimi dětmi. Je to prostě náš miláček a obrovský rošťák. Jediná jeho neřest je jeho náruživost, kolem šesté večer, to něj přijde a je otravný, jak ……. a nechce se mu stát ve výstavním postoji, alespoň na výstavě ne.