ČLP/GR/15276

Amira oslavila svůj první úspěch 4.5. 2013 na mezinárodní výstavě v Letňanech, kde získala ocenění „výborná“. A za tři týdny následoval další: na mezinárodní výstavě v Litoměřicích 25.5. 2013 má opět výbornou, tentokrát ale s druhým pořadím a oceněním CAC!

 

Vlastní webová stránka Amiry

 

Vyjádření majitelů k povaze a exteriéru

Povaha Amirky z mého pohledu: komunikativní, mazlivá, miluje lidi, pejsky, veselá, hravá, přátelská. Tolerantní vůči dětem. Šíleně žravá. Ráda se zapojuje do hry dětí, nebo mé práce na zahradě. Citlivá, kamarádská. Za plotem je hlídač. Miluje pobyt v přírodě, ve vodě. Je dominantní a bláznivka, když se někam vetře, je jí všude plno.
 
Při práci: potřebuje pevnou ruku a hrubší hlas, je tvrdohlavá. Ještě není 100%, ale je velice učenlivá. Dle mého úsudku je větší nedostatek v tom, že nemám zkušenosti s výcvikem a přístupem k tak velkému pejskovi. Kdyby měla zkušeného a dominantnějšího vůdce byla by špičková. Na cvičáku mi spíš říkají, že když neposlechne a dám jí to najevo,  tak to spíš vypadá, že se jí omlouvám. Uf je to těžké,  když jsem mírné povahy. 

Zlozvyky: Sežere na co přijde, ráda neposlouchá – má svoji hlavu, u babičky v bytě se vždy počůrá, bláznivá zahradnice vše vyhrabe a sežere, okusuje stromy. Miluje smetáky, kusy dřeva, rostlinky z kterých dělá tříšky. Při hře kouše – možná je to normální.
 
Exteriér: Na fenu dost vysoká, dlouhá a má masivnější kostru. Stehenní sval pěkně propracovaný. Ocas středně osrstěný jinak vlaječky na nohách krátké. Srst  hustá, středně krátká, nadýchaná, mírně zvlněná světle zlaté barvy, kolem krku volnější kůže, která tvoří lví hřívečku. Hlava široká, čenich na zimu růžový.Tlapky mohutné, kočičího tvaru.
 
Je náš miláček, ale i čertík.